Încarc Evenimente

« Toate Evenimente

  • Acest eveniment a trecut.

Bistrița: Ziua Mondială a Apei, sărbătorită în fiecare an în data de 22 Martie

21 martie, 2018 - 22 martie, 2018

Ziua Mondială a Apei, sărbătorită în fiecare an în data de 22 Martie.
Complexul Muzeal Bistriţa-Năsăud, Secţia de Stiinţele Naturii, marchează acest eveniment printr-o serie de activităţi educative, creative şi recreative, ca scop de conştientizare a importanţei apei, economisirea apei şi protejarea acesteia.
Activitatea se va desfăşura pe parcursul a două zile, respectiv 21 şi 22 martie 2018 la Complexul Muzeal Bistriţa- Năsăud, din str. Gen. Grigore Bălan nr.19, în colaborare cu Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 3 Bistriţa, Grădiniţa cu Program Prelungit „Căsuţa cu Poveşti” Bistriţa, cu Şcoala Generală Nr. 6 Bistriţa şi Colegiul Naţional Andrei Mureşanu Bistriţa.
Miercuri 21 martie, de la ora 10:00, la Complexul Muzeal va avea loc deschiderea evenimentului „Apa este viață”, iar în data de 22 martie activităţiile vor continua şi cu o vizită la Staţia de Tratare a Apei din Bistriţa.

Manager,
Alexandru Gavrilaș

Detalii

  • Începe: 21 martie, 2018
  • Se termină: 22 martie, 2018

Organizator

Loc de desfășurare