- This event has passed.
Satu Mare: De la Ancestral la Contemporan/Az ősitől a kortársig
23 februarie - 25 martie
De-a lungul istoriei, arta a servit ca un mijloc de comunicare și exprimare a ideilor, emoțiilor și identității umane. De la picturile rupestre ale strămoșilor noștri la operele de artă contemporane, semnele și simbolurile au fost utilizate pentru a transmite mesaje profunde și pentru a reflecta schimbările sociale, culturale și spirituale.
În arta ancestrală, semnele și simbolurile au avut adesea roluri practice și rituale, exprimând credințe religioase, mituri și tradiții. Aceste reprezentări vizuale au fost esențiale pentru înregistrarea istoriei și a vieții cotidiene a comunităților vechi.
Odată cu evoluția societății, semnele și simbolurile au continuat să fie prezente în artă, dar au dobândit adesea noi straturi de semnificație și interpretare. Cei trei artiști contemporani expozanți explorează adesea aceste elemente în contextul unei lumi globale și interconectate, folosindu-le pentru a critica, pentru a dezvolta și reintroduce în accepțiunea cotidiană comunicarea simbolica ancestrală, pentru a aduce în prim plan probleme sociale și politice sau pentru a explora identitatea și spiritualitatea în lumea modernă.
Astfel, de la anticele hieroglife și picturi simbolice, la lucrările de artă digitală și instalațiile contemporane, semnele și simbolurile rămân un limbaj universal, care continuă să inspire și să provoace înțelegerea și reflecția în lumea artei plastice.
Demersul nostru artistic dorește să înglobeze aceste aspecte, trimițând privitorul într-o zonă contemplativă și reflexivă, cu iz contemporan.
VĂ AȘTEPTĂM CU DRAG!
A történelem során a művészet kommunikációs eszközként és eszmék, érzelmek és az emberi önazonosság kifejezésének eszközeként szolgált. Őseink barlangfestményeitől a kortárs műalkotásokig jeleket és szimbólumokat használtak mély üzenetek közvetítésére, valamint a társadalmi, kulturális és spirituális változások tükrözésére.
Az ősi művészetben a jeleknek és szimbólumoknak gyakran gyakorlati és rituális szerepük volt, vallási hiedelmeket, mítoszokat és hagyományokat fejeztek ki. Ezek a vizuális ábrázolások elengedhetetlenek voltak az ókori közösségek történetének és mindennapi életének megörökítéséhez.
A társadalom fejlődésével a jelek és szimbólumok továbbra is jelen voltak a művészetben, de gyakran új jelentés- és értelmezési lehetőségekre tettek szert. A három kortárs kiállító művész gyakran egy globális és egymással összefüggő világ kontextusában kutatja ezeket az elemeket, felhasználva őket az ősi szimbolikus kommunikáció bírálatára, fejlesztésére és a mindennapi megértésbe való visszavezetésére, társadalmi és politikai kérdések előtérbe helyezésére, vagy az identitás és a spiritualitás feltárására a modern világban.
Így az ősi hieroglifáktól és szimbolikus festményektől a digitális műalkotásokig és a kortárs installációkig a jelek és szimbólumok olyan univerzális nyelv elemei maradnak, amely továbbra is inspirálóan hat és kihívást jelent a vizuális művészeti világ megértésében és reflexiójában.
Művészi megközelítésünk ezeket a szempontokat igyekszik átfogni és egy kortárs éllel rendelkező kontemplatív zónába szeretné elkalauzolni a nézőt.
MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!